Uluslararası Ambulans

Çoğu özel ambulans firması şehir içi veya şehirlerarası ambulans hizmeti sunar. Lakin bazı durumlarda bu yeterli değildir. Hastanın sağlık durumu açısından farklı ülkelere nakledilmesi gerekebilir ve bunun için uzman eşliğinde bir hizmet alması gerekebilir. Bu gibi durumlarda uluslararası ambulans firmalarından uluslararası hasta nakli hizmeti alınması gerekir.Hasta ve yaralı taşımaya yönelik olarak özel donanımlara sahip araçlar, ambulans olarak tanımlanır.

Hasta ve yaralının bulunduğu konumdan hastaneye ya da hastaneler arası taşıma yapan ambulansların önemli bir kısmı, özel ambulans olarak hizmet vermektedir. Bu kapsamda çoğu özel ambulans firması şehir içi veya şehirlerarası ambulans hizmeti sunar. Lakin bazı durumlarda bu yeterli değildir. Hastanın sağlık durumu açısından farklı ülkelere nakledilmesi gerekebilir ve bunun için uzman eşliğinde bir hizmet alması gerekebilir. Bu gibi durumlarda uluslararası ambulans firmalarından uluslararası hasta nakli hizmeti alınması gerekir.

Uluslararası Ambulans

Yurtdışı Hasta Transferi

Hastalık ve yaralanma durumu söz konusu olduğunda en hızlı şekilde müdahale gerçekleştirilmesi gereklidir. Şehir içi ve ülke içerisinde özel ambulans hizmetlerinden sıklıkla yararlanılırken yurtdışı hasta transferi de hasta ve hasta yakınlarının ihtiyacı doğrultusunda yararlanılan bir hizmettir.

Yurtdışı hasta taşımacılığına uygun ekipmanlar ile donatılmış araçlar, uzman ambulans ekibi ile desteklenmektedir. Bu sayede hastaların yurtdışından ülkemize, ülkemizden yurtdışına ya da uluslararası düzeyde transferler, sorunsuz şekilde gerçekleştirilir. Yurtdışı hasta transferi kapsamında bilgi ve hizmet için alabilmek için bizimle iletişime geçerek detaylara ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Hasta Transfer Hizmeti Aşamaları

Profesyonel ve prosedürlere uygun şekilde ilerlenmesi gereken uluslararası hasta transfer hizmeti aşamaları genel olarak kabul, hazırlık ve ulaştırma şeklinde ele alınabilir. Detaya inildiğinde ise öncelikle hasta bilgilerinin alınması ile süreç başlatılır. Bu sayede hastaya ve durumuna yönelik çalışma ve hazırlıkların yapılması sağlanır. 

Bu çalışmalar havayolu ya da karayolu şeklinde iki farklı ulaşım türü ile gerçekleştirilirken hasta ve hasta yakınlarının talepleri göz önünde bulundurulur. Yol güvenliği ve minimum maliyet için stratejik bir rota hazırlandıktan sonraki son aşamada ise hasta nakli başlatılır. Deneyimli ve uzman personelin çalıştığı bu süreçte hız son derece önemli bir kriter olmakla birlikte aynı zamanda güvenilir bir transferin gerçekleştirilmesi için tüm tedbirler firmamız tarafından alınmaktadır. Uluslararası hasta transfer hizmeti aşamaları:

 1. Hasta bilgileri detaylı bir şekilde alınmalıdır.
 2. Hasta yakınlarının talepleri nakil işleminden önce belirlenmelidir.
 3. Gerekli ekipman ve hasta hazırlığı yapılır.
 4. Nakil için gerekli evraklar ve izinler alınır.
 5. En güvenli ve en yakın rota oluşturulur.
 6. Hasta nakil işlemleri hızlı bir şekilde başlatılır.

Uluslararası Hasta Naklinde Neye Dikkat Edilmelidir?

Transferin başladığı ülke ve transferin tamamlanacağı ülkelerin hasta taşıma konusundaki kanunlarına uygun hizmet verilmesi başlıca önem taşır. Bunun yanında gerekli evrakların tamamlanması ve transfer esnasında yasal olarak sorunlar çıkmaması da zaman kaybetmemek açısından oldukça önemlidir. Ambulans şirketinin sertifikasyonları ve izinleri de uluslararası çapta olmalıdır.

Gerekli izin ve belgelerin yanı sıra hizmet veren personelin yabancı dil bilmesi de büyük önem taşır. Çünkü varılan noktada iletişimin kusursuz bir şekilde sağlanması hem işleri kolaylaştıracak hem de büyük bir zaman kazandıracaktır. Bu sebeple personelin nitelikli olması gerekir. Uluslararası hasta nakliyesi için firma seçimi yaparken bu ve benzeri birçok kriter göz önüne alınmalıdır.  Uluslararası hasta naklinde neye dikkat edilmelidir:

 • Profesyonel ve yeterli ekipmanın ambulansta bulunması
 • Hasta nakli işlemleri için gerekli evrakların bulunması
 • Ambulans ekibinin yabancı dili iyi düzeyde bilmesi
 • Yasal izinlerin alınması
 • Hasta durumunun nakil işlemlerine elverişli olması

Uluslararası Hasta Nakli Pahalı Mıdır?

Düşünüldüğünün aksine uluslararası hasta nakli pahalı değildir. Şehirler arası hasta nakline nazaran daha yüksek fiyatların olmasının başlıca sebebi ülke değiştirme esnasındaki çeşitli harç, ücret ve evrak bedelleridir. Bu etkenler şehir içi ve şehirler arası hasta nakline göre uluslararası hasta naklini daha yüksek fiyata sunulmasını sağlar.

Bunun yanı sıra gidilecek mesafe şehir değiştirmeye göre çok çok daha yüksek olması sebebiyle fiyatın oynaması söz konusu olur. Bunlar dışında çok fazla etken yurt dışıysa daha pahalı olur gibi bir durum söz konusu değildir. Gerekli gider ve masrafların dahil olduğu fiyatlar, verilen hizmet kapsamında oldukça uygun aralıklara sahiptir.

Uluslararası Ambulans Hizmeti Almak Mantıklı Mıdır?

Uluslararası ambulans hizmeti almak ihtiyaç durumunda en etkili çözüm olmaktadır. Ülke değiştirmek söz konusu olduğundan profesyonellik gerekli olup ayrıca bu, kısa sürecek bir yolculuk değildir. Yolculuk esnasında sizin ve hastanızın sağlığı açısından uzman personel eşliğinde seyahat etmesi için uluslararası ambulans hizmeti almak oldukça önemlidir. 

Uluslararası ambulans ile seyahat ettiğinizde hasta nakli esnasında oluşabilecek komplike sağlık sorunlarına acil servis personelleri tarafından anında müdahale edileceği için rahatlık ve konforun yanı sıra aynı zamanda da sağlık açısından özel ambulansın farkını görmüş olursunuz. Bu sebeple uluslararası saygınlığı olan firmalar tarafından uluslararası hasta nakil hizmeti almak büyük önem taşır. Uluslararası ambulans hizmetinin yanı sıra şehir içi ambulans, özel ambulans kiralama hizmetleri ve detaylar için bizimle iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilir, ihtiyacınıza uygun yurtdışı hasta transferi çözümleriden uygun fiyat garantisi ile yararlanabilirsiniz. 

Uluslararası Ambulans Hizmeti İnternet Üzerinden Alınabilir Mi?

Uluslararası hasta nakli hizmetini internet üzerinden sağlamak mümkündür. Bunun da uluslararası hizmetlerin şehir içi veya şehirler arası hasta nakli hizmetinin süreç açısından önemli bir farkı bulunmaz. Hizmet almaya karar verdiğinizde firmamız ile iletişime geçerek ‘’Uluslararası ambulans hizmeti almak istiyorum’’ diyebilirsiniz.

Müşteri temsilcisi size gidilecek ülke ve şehir bilgisini soracaktır. Buna hastanın bilgileri ve sizin bilgileriniz gibi çeşitli sorular da eklenecektir. Tüm bu sorulara cevap verdikten sonra size yapılan bilgilendirmeler neticesinde siz de kararınızı verebilir ve hizmeti alabilirsiniz. 

Burada vereceğiniz bilgilerin eksiksiz ve doğru olması büyük önem taşır. Uluslararası hasta nakli hizmeti veren firmalardan birisi de bizim firmamızdır. Tüm standartlara uygun, konforlu ve güvenli şekilde hastanızı ulaştırmak en büyük gayemiz. İnternet sitemiz üzerinden hizmetimizi inceleyebilir ve aklınıza takılan konuları müşteri temsilcimize sorabilirsiniz. Uzman personellerimiz size gerekli ve ayrıntılı bilgiyi verecek ve aklınızdaki soru işaretlerini kaldıracaktır. Siz de vakit kaybetmeden sitemizi inceleyebilir ve sitemiz üzerinden ya da telefon ile arayarak iletişime geçerek hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Yurt Dışına Hasta Taşıma Fiyatları

Başta Avrupa olmak üzere dünyada birçok ülkeye hasta nakli yapan firmamız, bu hizmetleri sağlarken aynı zamanda uygun maliyeti korumaktadır. Artan taşıma maliyetleri doğrultusunda fiyatlar güncel olarak belirleniyor olsa da sunulan fiyatlar, verilen hizmet kapsamında son derece uygun aralıklarına sahiptir. Söz konusu sağlık olduğunda önceliğiniz uygun fiyat garantisinin dışında daima güvenilir ve hızlı transfer olmalıdır. Bu kapsamda güvenilir uluslararası hasta nakli için firmamızın donanımlı araç ve ekibinden yararlanarak hastalarınız için sorunsuz ve uygun fiyatlı yurtdışı hasta transferi hizmeti temin edebilirsiniz.  Yurt dışına hasta taşıma fiyatları hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button